Як обрати автомобільні ваги?!

Як обрати автомобільні ваги?!

Як обрати автомобільні ваги?!

Багато споживачів навіть не задають собі питання "Як вибрати автомобільні ваги?", Оскільки вважають відповідь очевидним - потрібні автомобільні ваги, щоб зважувати машини, і чим дешевше тим краще.... Ще, бажано, щоб не треба було робити додаткових робіт по установці фундаменту і місця, щоб не займали багато місця, щоб в кишені можна було носити і у сусідів машини зважувати. Таку думку досить поширене, але вельми помилкове, бо першочергове призначення автомобільних ваг - зважування, і зважування не просте, а з певною точністю. Всі виробники автомобільних ваг говорять і пишуть про те, що їх автомобільні ваги самі-самі, а перепродажнікі ще розкажуть вам про те, що у них є варіанти і подорожче (дешевше ), але навіщо їх брати?!, Адже їх багаторічний досвід показує, що ці автомобільні ваги, дешевші (дорогі ) краще. Але найцікавіше .....

Але найцікавіше, що те ж самий покупець при виборі автомобіля для особистого користування буде заглиблюватися в особливості конструкції тієї чи іншої фірми виробника, його будуть цікавити товщина металу, ступінь захисту пасажирів при зіткненні, витрата палива, терміни можливої ​​експлуатації, гарантійне обслуговування і багато іншого. Вибираючи авомобільние ваги, потрібно також знати ряд питань на які бажано отримати відповідь.

Розглянемо основні питання на які потрібно знати відповідь, вибираючи автомобільні ваги?

1) Функціональне призначення автомобільних ваг. Тут мається на увазі зрозуміти для яких цілей будуть використані автомобільні ваги, яка точність необхідна при зважуванні.
 
Якщо ви наприклад хлебкомбінат або млин - завдання - прийом сировини з високою точністю, відвантаження продукції клієнтам, ведення технологічного обліку шляхом зважування порожньої - повний - вам потрібні автомобільні ваги для статичного зважування, платформа 12 і більше метрів.
 
Завданням для контрольно-пропускного пункту є визначення ваги автомобіля і ваги кожної осі для виявлення поосевих перевантажень контрольно-пропускними пунктами і компенсації збитку при виявленні порушень розподілу навантажень... Для логістичних складів завданням являтся запобігання неправильного розподілу навантажень і виключення штрафних санкцій на контрольно-пропускних пунктах. Для вирішення цих завдань потрібні автомобільні ваги для зважування авто в русі.

2) Спосіб зважування автомобільних ваг.

Існує автомобільні ваги статичного зважування та автомобільні ваги при зважування в русі.

На цей фактор впливає середнє число автомобілів, що зважуються за добу, і точність (погрішність) зважування автомобільних ваг.
Для елеватора, завдання для яких є прийом зерна на зберігання (пару раз на рік), його відвантаження (теж пара раз на рік), потрібні автомобільні ваги для статичного зважування. Вибір таких автомобільних ваг обумовлений великим потоком автомобілів і високою точністю зважування.
 
Конструкція таких автомобільних ваг може бути: платформні, колійні, підкладні. Платформні автомобільні ваги - є стаціонарним об'єктом. Головним елементом в конструкції таких ваг є фундамент, тип і конструкція якого визначаються за даними про тип і склад грунту, на якій будуть будуватися ваги. Колійні автомобільні ваги, конструктивно схожі на платформні ваги, з різницею лише в тому, що грузоприемная платформа складається з двох частин - колій, на які здійснює наїзд автотранспорт. Дві колії розподіляють навантаження на тензодатчики розташовані під ними. Перевагою даних ваг є зручність чищення, достатня надійність, швидкість монтажу, більш низька ціна в порівнянні з платформеними автомобільними вагами. Вантажопідйомний пристрій колейних ваг має більш низькими масо-габаритними показниками. Застосовувати колійні автомобільні ваги доцільно для зважування не дуже інтенсивного вантажопотоку, тобто використовувати «час від часу», наприклад сезонні роботи по збиранню врожаю. Підкладні автомобільні ваги встановлюються на горизонтальне міцну основу, залежно від конструкції, дозволяють зважувати автотранспорт цілком або поосні. Експлуатація таких ваг доцільна там, де необхідно зважувати НЕ великовантажний автотранспорт. При бажанні можна зважувати поосні більші автомобілі повною масою до 30 тонн. Застосування даних моделей обмежена невеликими підприємствами, де використовуються малотоннажні вантажівки і не пред'являються високі вимоги до швидкості перевезення вантажів.
 
Для контрольно пропускного пункту митниці чи кар'єра, завдання для яких є контроль великої кількості автомобілів, великий вантажообіг при великому потоці автомобілів, потрібні автомобільні ваги для зважування в русі. Вибір таких автомобільних ваг дозволить уникнути зупинку потоку автомобілів, при цьому зважування кожного автомобіля здійснюється за пару хвилин.
 
3) Конструкція вагової платформи автомобільних ваг.
 
Визначальним фактором при виборі автомобільних ваг є тип автомобілів, максимальна маса з вантажем.
 
Автомобыльні ваги для зважування в русі відрізняються за своєю конструкцією у разі контрольно -пропускного пункту, або кар'єра. Так, для контрольно -пропускного пункту використовуватиметься платформа автомобільних ваг три метри завширшки і півтора в довжину. У той час платформа автомобільних ваг для кар'єра буде значно більше. Розмір платформи буде залежати від розмірів техніки, яка у кар'єрі. Встановлюються автомобільні ваги в цьому випадку на спеціально підготовлений залізобетонний фундамент, розрахований на експлуатацію в більш жорстких умовах, ніж в першому випадку. У випадку ж з контрольно- пропускним пунктом, буде необхідно встановлювати фундамент в приямок набагато менших розмірів і відповідати іншим вимогам.
 
4) Довжина вагової платформи для статичних автомобільних вагів і їх вантажопідйомність.
 
Максимальна довжина автомобілів визначає необхідну довжину платформи, а вантажопідйомність повинна бути розрахована виходячи з можливості перевантажень.
 
Платформа ваг повинна бути хоча б на 1 метр, а краще на 3 метри більше довжини найдовшого авто на підприємстві. Так на млині з 18 метровими зерновозами повинні бути встановлені ваги з 20 метрової платформою. В іншому випадку водієві доведеться "цілиться" для точного зважування, і буде присутній проблема зісковзування коліс, задній або передньої осі, і неточність зважування.
 
5) Варіант установки статичних автомобільних ваг.
 
Важливим фактором є наявність достатнього місця на підприємстві для установки ваг.
 
Установка в приямок на одному рівні з дорожнім покриттям підійде підприємству з малою площею. При цьому ваги займають менше місця на території, але вимагають надійної зливової каналізації, що призводить до додаткових витрат;
Установка на поверхню передбачає під'їзні пандуси - найпоширеніший варіант установки на сьогоднішній день - не вимагається будівництва навісу або зливової каналізації для відведення води з приямка. Недолік установки на поверхню - ваги займають більше місця на території через пандусів.
 
6) Тип установки статичних вагів - на спеціальний фундамент без фундаменту.
 
Фундамент хоч і є на перший погляд дорогим задоволенням, АЛЕ! - Термін "бесфундаментние" автомобільні ваги носить умовний характер і веде до прихованих витрат, про які продавець не говорить відразу.
 
Бесфундаментние ваги встановлюють на металеву раму, яка, в свою чергу, встановлюється на дорожні плити. Підставка під дорожні плити (подушка з щебеню і ГПС) повинна бути ретельно підготовлена і витримувати розрахункові навантаження від великовантажних автомобілів без значних зрушень і просідання протягом усього періоду експлуатації. Особливості агресивних зовнішніх чинників-температурний режим - для районів Півночі, вибухонебезпечна зона, підвищений вміст в повітрі агресивних парів і т.п..
Фундамент стаціонарних автомобільних ваг - капітальна споруда, що будується у відповідності з проектом, в розрахунку на тривалий термін експлуатації (не менше 10 років)
 
7) Точність зважування автомобільних ваг - похибка. Це найважливіший і визначальний фактор!
 
Якщо ви підприємство наприклад харчової промисловості, приймаяче і відпускаюче сировину, то похибка необхідна вам 0,1% і чим менше тим краще. Таку похибку дають автомобільні ваги платформні для статичного зважування. Не один вид авто ваг для зважування в русі, поосьові і тим більше підкладні не дадуть вам цей показник так як точність поосевих ваг 1% при русі і 0,5% в статиці, а точність ваг підкладних в самому кращому випадку 5%.
 
Якщо ви логістична компанія, важливим фактором є швидкість потоку і приймати \ відпускати сировину компанії будуть по своїм статичним вагам, а більш важливим буде распеределенія навантаження на осі для проходження митного контролю, наприклад в Європу, то вам потрібні стаціонарні автомобільні ваги для поосевого зважування в русі. В даному випадку підкладні ваги з 5% похибки при допустимих 11 тоннах навантаження можуть дати 550 кг перезавантаження, що призведе до штрафних санкцій для перевізника.

Тобто не дивлячись на всі вмовляння продавців і світлі думки з приводу економії коштів і простору, не варто втрачати голову і купувати ваги для поосевого зважування в той час коли потрібні ваги для зважування авто повністю. Значна "видима" економія коштів на етапі переговорів може перетвориться на величезні "невидимі" витрати на етапі установки.

Наприклад для установки ваг для поосевого зважування потрібні під'їзні шляхи - 20м до і 20м після платформи, виконання їх буде не набагато дешевше, а іноді дорожче установки 20 метрової платформи для статичного зважування (яка на перший погляд в 2 рази дорожче поосьових ваг). Плюс похибка в 1% буде значніше відбиватися на бюджеті компанії ніж 0,1% - в 10 разів більше можливих втрат, так втрати в 4 тис грн. на місяць будуть не значні в порівнянні з 40 тис. грн. на місяць. За підсумком крім втрати грошей відбуватися втрата точності і території.

Похибка ваг фіксується шляхом повірки Укрметртестстандартом, тобто якщо вам пропонують ваги з якимись іноземними "СУПЕР ліцензіями" і говорять що в Україні такі ваги повіряти не треба - це відверта брехня, будь які ваги для комерційного зважування проходять перевірку прямим навантаженням гірь після установки на місце подальшої роботи, і фіксується похибка саме цих ваг саме в цьому місці.

Для забезпечення якісної та безперебійної роботи автомобільні ваги, повинні регулярно оглядатися і обслуговуватися, залежно від умов експлуатації, інтенсивності зважувань, специфіки автотранспорту зважується на автомобільних вагах.


Може бути також цікаво

Наші проекти