Системи дозування

Системи дозування

Системи дозування забезпечують облік і реєстрацію результатів дозування.

Багато промислових компаній сьогодні все частіше переходять від простих дозуючих установок до систем дозування для використання в своєму виробничому циклі, що включають модулі для зберігання, очищення, транспортування, дозування і змішування компонентів.

Системи дозування можуть бути як простими ( одно- і багатокомпонентні дозатори в міксер), так і складними цілісними дозуючими системами, що складаються з безлічі дозаторів, міксерів, систем транспортування компонентів і напівфабрикатів, додаткового дозування на різних етапах виготовлення продукту.

Прикладом простої системи дозування можуть слугувати бетонозмішувальні установки (БСУ), де після задання оператором рецепту всі компоненти прямують в міксер і після перемішування виходить готовий продукт - бетон, який завантажується в машину міксер і відправляється на будівельний об'єкт .

Прикладом складної системи дозування може слугувати хлібобулочний комбінат оскільки виробництво випускає багато видів булочних виробів одночасно, використовується велика кількість сортів борошна та інших компонентів. Борошно одного сорту з силосу зберігання може надходити в кілька дозаторів (перемикання напряму пневматичного транспорту) і змішуватися з іншими сортами по засобам дозування в певних пропорціях, потім готова борошняна суміш буде дозуватися в тістозмішувачі іншим дозатором. Паралельно з дозатором борошняної суміші в тестозмішуваці будуть дозуватися дріжджі, масла та інші рідкі компоненти, а також мікрокомпоненти (спеції). Заміс може відбуватися в кілька етапів, між якими буде відбуватися дозування різних компонентов. Використовується велика кількість інгредієнтів. Щоб встигнути за міксером, системи дозування повинні роздавати різні інгредієнти різною швидкістю. Після замісу і вистоювання тісто відправиться в пекарну частину, по дорозі туди,в нього можуть додавати ще компоненти (родзинки, горіхи тощо).

Ще один приклад складної системи дозування - системи дозування на підприємствах по виробництву комбікормів та кормів для домашніх вихованців.

Процеси зважування, дозування і змішування на таких заводах є основоположними і найважливішими. Всі компоненти надходять на завод мають різні фізико-механічні хіміко-біологічні особливості, проходять різні види обробок і на певних етапах змішуються. Так, наприклад, вітаміни додаються Мікродозатори в самому кінці процесу, після всіх термальних обробок, інакше при термообробці структура їх зруйнується, і додавання їх стане по суті безглуздим. При неправильному, або не точному зважуванні і дозуванні порушується закладені рецептурою процентні співвідношення компонентів в комбікормах, що знижує їх якість і поживну цінність, а в деяких випадках може привести до захворювання тварин.

Всі дозатори в технологічній лінії повинні володіти високою точністю для виходу якісного продукту. Об'ємне дозування компонентів не забезпечує точного виконання рецептури комбікормів в результаті непостійності сипучих властивостей цих компонентів в процесі дозування. Тому на виробництвах кормів варто використовувати ваговій тензометричні дозатори. Використання вагових тензометричних дозаторів і бункерних ваг, систем транспортування компонентів дозволяє автоматизувати виробництво і звести погрішність дозування до мінімуму.

Також при виборі дозуючих машин для системи дозування комбікормів необхідно враховувати фізико-механічні властивості вихідних продуктів. Особливо велике значення має вологість, так як підвищений вологовміст погіршує сипкість, а деякі продукти, як крейда і сіль, бгають, тому для них не підходять дозатори з гравітаційним питателем, а варто використовувати дозатори шнекові. Системи дозування на заводах по виробництву комбікормів та кормів для домашніх вихованців володіючи високою точністю дозування, дозволяють домогтися високої якості кінцевого продукту.

Мікрокомпоненти можуть оброблятися спеціальними системами дозування мікрокомпонентів, або потоковими установками для виробництва сумішей. Для роботи з продуктами, що мають низькі характеристики плинності, є спеціальні комбінації бункерних извлекающих пристроїв і шнеків дозування.

В системі дозування можлива робота з будь-якими кількостями, від грама до тонни, із суворою і першочерговою відповідністю стандартам точності. Так само вони дозують речовини в заданої тимчасової або логічній послідовності.

Будь-які автоматичні чи напівавтоматичні системи дозування призначені для управління процесами переміщення і дозування компонентів, оперативного збору інформації про відповідність рецептурі та роботі механізмів системи, підсумкової інформації про продукт і обліку витрат компонентів. Вся інформація в автоматичній системі дозування надходить на ПК оператору і створюються бази даних для ведення обліку на підприємстві. Для автоматичних систем дозування розробляються програми управління, які дозволяють задавати, змінювати і витримувати рецептуру. Це є дуже великою перевагою перед ручними системами, так як можна швидко змінювати рецепт, бачити реальну картину складу готового виробу з більш високою точністю.


Може бути також цікаво

Наші проекти