Ваговий дозатор шнековий. Призначення і принцип дії

Ваговий дозатор шнековий. Призначення і принцип дії

Ваговій дозатор шнековий - це пристрій для автоматичного відмірювання заданої маси або об'єму твердих сипучих матеріалів, паст, рідин, газів. Бувають одно- та багатоканальні дозатори, які забезпечують видачу дози одного або декількох продуктів одного або різним споживачам. Крім цього дозатора буває, дозатор шнековий співвідношення, який може змінювати кількість компонентів в заданому співвідношенні із змінним кількістю інших дозовані компоненти. Програмний дозатор шнековий дозволяє дозувати речовини в заданій тимчасової або логічної послідовності. Відповідно до прийнятого способом дозування, дозатори підрозділяються на об'ємні і масові. Об'ємні дозатори застосовують для дозування газів, рідин, паст, рідше твердих сипучих матеріалів. Ці вагові дозатори прості за конструкцією і досить надійні.
 
Ваговий дозатор шнековий може бути як дозатором безперервної дії з призначенням автоматично витримувати задану продуктивність відповідно до завдання, так і дозатором порційних (дискретного дії) з призначенням - періодична подача дозується матеріалу в вантажоприймальної бункер. За допомогою шнекового дозатора можна дозувати: пшеницю, ячмінь, жито, овес, шрот соняшниковий і соєвий, дріжджі, висівки, гранульовану і розсипну трав'яну борошно, мучку, цемент і їм подібні сипучі матеріали.
 
Принцип дії порційного вагового дозатора шнекового - шнековий живильник забирає сипучий матеріал з накопичувального бункера і направляє його в дозатор. Швидкість обертання шнека можна плавно змінювати за допомогою керованого приводу, який складається з асинхронного мотор-редуктора і перетворювача частоти. Потік матеріалу потрапляє в приймальний бункер дозатора, встановлений на тензодатчиках. Електричний сигнал з тензодатчиків, пропорційний вазі матеріалу в приймальному бункері дозатора, надходить в тензометричний контролер. Контролер за допомогою сигналів управління перетворювачем частоти виробляє безперервну корекція швидкості обертання шнеків та їх зупинку для вивантаження в разі набору заданої маси дози. Дозатор шнековий складається з механічних, електромеханічних і електронних елементів, і лише їх правильне взаємодія забезпечує високу точність дозування.
 
Основна перевага дозаторів шнекових -це висока продуктивність, швидка переналагодження на іншу дозу.
Дозатор шнековий можна використовувати як з автоматичними так і з напівавтоматичними пакувальними машинами.

Може бути також цікаво

Наші проекти