Дозатор сипучих компонентів. Як обрати?

Дозатор сипучих компонентів. Як обрати?

На перший погляд вибір дозатора для сипучих компонентів простий. На думку покупця, йому може підійти будь дозатор сипучих компонентів будь-якого виробника, головне, щоб доза була потрібна. Але якщо заглибитися в це питання, споживача після придбання "любого" ​​дозатора сипких продуктів можуть з часом очікувати неприємні відкриття, такі як відмова видачі дозвільної документації органами сертифікації за відсутності необхідної точності (похибки дозування).

Вагові дозатори для сипучих компонент засновані на подачі продукту з ємності робочим органом. На підприємствах для безперервного дозування використовую барабанние, тарілчасті, шнекові, стрічкові та вібраційні дозатори.

Барабанний дозатор має робочий орган, розташований в корпусі, з кількома кишенями-осередками, заповненими сипучим матеріалом під дією сили тяжіння. при регулюванні продуктивності міняють об'єм кишень або частоту обертання барабана. З кишень сипучий матеріал надходить у вихідний патрубок дозатора сипучих матеріалів.

Тарілчастий дозатор являє собою горизонтальний обертовий диск з якого матеріал скидається скребком. Висота шару матеріалу регулюється пересувний манжетою, що перекриває вихідний патрубок бункера. Сипучий матеріал розташовується на обертовому диску усіченому конусом, розміри якого залежать від висоти розташування манжета.

Шнековий дозатор сипучих компонент являє собою короткий шнек, поміщений в кожух, що забирає матеріал з бункера. Продуктивність дозатора сипких компонент може регулюватися частотою обертання шнека.

Стрічковий дозатор є коротким стрічковим конвеєром, розташованим під живлячим бункером. Подача сипучого матеріалу регулюється переміщенням заслінки або зміною швидкості конвеєра.

Вібраційний дозатор має робочий орган у вигляді коливного лотка, підвішеного на гнучких опорах. при вібрації лотка сипучий матеріал переміщається в подовжньому напрямку.

Бункерний дозатор відноситься до вагових дозаторів, працюючим в періодичному режимі від живильника.

Вибираючи дозатор для сипучих компонентів необхідно звертати увагу на те, що сипучі компоненти розрізняються за своїми параметрами - щільність, розмір часток, вологість, злежуваність, абразивність... Ці параметри прямо впливають на тип живильника дозатора. Так, дозатор борошна навряд чи буде ефективний з живильником типу секторної заслінки і відсутністю вібродніща на бункері, або будь-який інший технології для запобігання злежуванню і налипанню, а для дозування рису секторної заслінки буде достатньо. Якщо дозатор борошна буде обладнаний шнековим живильником, наприклад  дозатор ваговий автоматичний шнековий ДВП-3, ДВП-6, ДВП-30/50, ДВП- 3У, ДВП- 3УХ или ДВП- 30У\50У, то він не підійде для дозування рису, так як буде пошкоджувати зерна і перемелювати його частково в процесі роботи.

Дозатор сипучих компонентів виробляються з різних металів, залежно від дозуємого компоненту. Так, дозатор цементу виробляється з чорного металу на відміну від дозаторів хімічних добавок і дозаторів харчових продуктів. Дозатори хімічних добавок виробляють з нержавіючої сталі, стійкої до агресивного середовища, марка сталі обирається залежно від компонента. Для харчових компонентів найчастіше використовується харчова нержавіюча сталь марки AISI 304. Її використання значно здорожує кінцевий виріб, але продовжує життя дозатору і зберігає стабільною якість дозуємої продукції за рахунок стійкості до дії різноманітних хімічних речовин і зміни температури.

Продуктивність дозатора сипких компонентів прямо впливає на його виконання. Якщо підприємство використовує дозатор, який повинен відміряти кілька доз кожну хвилину, наприклад 5 кг борошна для фасовки в паперові пакети, то найчастіше встановлюється дозатор, що набирає дозу за один цикл дозування. Якщо ж необхідна велика доза, наприклад 100-200 кг борошна у тестоміс, який буде використовуватися раз на годину, то не обов'язково встановлювати дозатор борошна на всю дозу - дозатор на меншу дозу, наприклад 50 кг, може набрати дозу в 200 кг за 4 цикли за кілька хвилин, що ніяк не відобразиться на загальній продуктивності підприємства в цілому.

Таким чином, підбір типу дозатора для сипучих компонентів для конкретних потреб краще всього довірити фахівцям, які мають великий досвід у виробництві та експлуатації дозуючого обладнання.


Може бути також цікаво

Наші проекти