Облікові ваги на млині

Облікові ваги на млині

Облікові ваги дуже зручне і корисна річ вимірювання витраченого продукту за потрібний період часу роботи виробництва, наприклад за одну зміну, або добу. Облікові ваги представляють собою спеціальний ваговий дозатор, який практично безперервно постачає продукт на виробничу лінію, в той же самий час зважує його, і фіксує дані.

Розглянемо принцип роботи і оцінимо позитивні сторони такого вагового дозатора.

Як приклад візьмемо недавно встановлені облікові ваги зерна на млині. Млин працює в дві зміни, кожна по 8 годин. Якщо зерна на помел мало на другу зміну, а зерновози з зерносховищ вже не приїдуть, оскільки їх робочий день персоналу вже закінчено, то відбувається простий, і втрата прибутку відповідно.

Облікові ваги, впроваджені в лінію помелу борошна, допомагають запобігати подібним простої. Дані про використання зерна виходять шляхом установки номінальної дози, 20 кг допустимо., На керуючому контролері. Далі ваговий дозатор (ваги) набирає в ківш максимально наближене значення зерна в ківш, наприклад 19 кг 800 грам. Після цього, ківш відправляє зерно далі на лінію. Значення фіксується контролером і підсумовується з попередніми. Контролер налаштований в режим облікових ваг підсумовує все дози за потрібний період і подає інформацію в автоматизовану систему обліку підприємства. При відсутності АСУ на підприємстві, дані можна знімати безпосередньо з контролера.
Отримана інформація використовується в бухгалтерському обліку і для формування закупівель витрачається продукту для налагодженого виробничого процесу.

Також хочеться відзначити, що ваговий дозатор з одного боку оснащений прозорою стінкою для швидкого візуального огляду і очищення механізму в ситуації, коли продукт забиватися в дозаторі, і гальмує роботу лінії. З іншого боку на ваговий дозатор встановлений шафа управління. Таке опціонну виконання дозволяє не займати місце на стінах, а також більш зручне для персоналу.


Може бути також цікаво

Наші проекти