Як обрати фасувальне обладнання і успішно його застосовувати довгі роки?

Як обрати фасувальне обладнання і успішно його застосовувати довгі роки?

Ви вибираєте фасувальну машину не на рік і не на три, і цей вибір може виявитися для компанії супер успішним або фатальним. Важливо не тільки знати, що і як фасувати, а й куди Ви плануєте продавати розфасований товар, а також бюджет, який на це виділяється.
Постараємося відповісти на ряд питань, які поставимо при виборі фасувального обладнання.
Що фасувати?
Бувають запити на універсальний апарат для фасування компонентів.
Візьмемо, наприклад, компоненти борошно і зерно. Для того щоб фасувати борошно, потрібен фасувальний апарат зі шнекової подачею, а для зерна - з секторної заслінкою. Для кожного з цих компонентів потрібен окремий вид подачі, так як зерно перетреться через шнек, а мука просто утворює звід і не буде висипатися в належній мірі через секторну заслінку.
Або візьмемо компоненти гречка і зерно. Для обох компонентів підходить фасувальне обладнання з секторної заслінкою і може використовуватися один апарат за умови його попереднього очищення від залишків попереднього компонента.
Куди фасувати?
Якщо ви будете дозувати і фасувати один компонент, враховуйте можливість заміни тари, або зміни її параметрів. Наприклад, рис - різні сорти його можна розфасувати в пакет з запаюванням, паперовий пакет з зашиттям або в пластиковий контейнер (відро) з кришкою. Автомати фасувальні виключають таку можливість, на відміну від напівавтоматів фасувальних, більш гнучких щодо зміни тари.
Як продавати?
Опт або роздріб. Залежно від вашого компонента треба передбачати тару, бажано заздалегідь знати як повинна виглядати упаковка для споживача і яке коло споживачів вас цікавить. Відрізняється не тільки сама упаковка, але і доза, насипати в неї. Фасувальне обладнання має в основі дозатор ваговий з певною точністю дозуванні щодо максимальної дози - це значить, що фасувальний апарат не може дозувати 1 кг і 50 кг одного продукту з однаковою точністю. Так дозатор ваговий 1-50 кг із заявленою похибкою 0,4% матиме похибка 0,4% по верхній дозі, тобто +/- 100 грам на дозі від 5 до 50 кг і +/- 200 грам на дозі від 25 до 50 кг.
Бюджет.
Нас часто запитують: «фасувальне обладнання в пакет або в мішок з зашиттям». При цьому клієнт хоче повністю автоматизовану лінію, де людина б не брав участі в процесі подачі мішка, прийняття мішка з дозатора борошна і подачі його на зашиття. Вартість напівавтоматів фасувальних набагато менше автоматичних ліній і її завжди можна доукомплектувати зашивочная машиною і транспортної стрічкою. Купуючи бюджетні рішення східно-азіатського виробництва варто звернути увагу на неможливість якісного технічного обслуговування і ремонту такого обладнання в Україні, а також можливі додаткові витрати на заміну вузлів в комплексі в разі виходу з ладу окремих деталей.
У будь-якому випадку, перед прийняттям рішення з придбання фасувального обладнання краще звернутися до фахівців.


Може бути також цікаво

Наші проекти