Використовуємо дозатор цементу в бетонозмішувальних установках

Використовуємо дозатор цементу в бетонозмішувальних установках

Цементобетон є провідним матеріалом в будівництві: його широко застосовують в різних промислових, комунальних, гідротехнічних, дорожніх і інших спорудах. Для забезпечення будівельних об'єктів і заводів залізобетонних виробів бетонної сумішшю і розчином промисловість випускає як окремі види обладнання, так і комплекси у вигляді бетонозмішувальних установок.

Бетонозмішувальні установки безперервної дії застосовуються на таких об'єктах будівництва, де не потрібно частої зміни складу бетонної суміші.

Приготування бетонної суміші в залежності від призначення, потужності і особливостей об'єктів споживачів може бути організовано на стаціонарних постійно діючих заводах, що випускають товарні суміші, приоб'єктних установках, що споруджуються на термін зведення об'єкта, і на пересувних змішувальних установках.

Процес виробництва бетонної суміші є ряд механізованих і в значній

ступеня автоматизованих операцій: вантажно-розвантажувальних робіт при прийомі і зберіганні компонентів суміші, транспортування їх в витратні бункери, дозування, перемішування і вивантаження готової продукції.

Витрата матеріалів, реквізит для приготування бетонної суміші, визначається за строго заданою методикою. Відмірювання необхідної кількості складових бетонної суміші виробляється за допомогою дозаторів.

За принципом дії розрізняють об'ємні, вагові та об'ємно-вагові дозатори.

Об'ємні дозатори прості по пристрою, дозволяють легко регулювати кількість дозується матеріалу, проте точність дозування їх невисока, тому такі дозатори застосовують на пересувних бетоносмесителях (мірні ящики).

Вагові дозатори складніше по конструкції, але дають меншу похибка при зміні ряду факторів (крупності, щільності, висоти падіння, інтенсивності наповнення), тому отримали найбільше застосування.

За характером роботи дозатори бувають циклічної та безперервної дії.

Об'ємні дозатори інертних не дають достатньої точності дозування, тому в бетонозмішувальних установках не застосовуються. Об'ємні дозатори рідини на відміну від дозаторів сипких матеріалів більш точно дозують рідина, так як щільність її при постійній температурі змінюється незначно.

Вагові дозатори циклічної дії випускаються одно- і багатофракційне. Однофракційні дозатори розташовуються безпосередньо під видатковим бункером дозується матеріалу. Багатофракційне дозатори послідовно зважують дві і більше фракцій і вимагають установки декількох живильників для подачі матеріалів.

У вагових дозаторах використовуються в даний час три типи ваговимірювальних пристроїв: важільні, квадрантні і тензометричні.

Дозатори випускаються в комплекті і вибираються в залежності від граничних значень зважуваних мас доз компонентів і необхідного числа циклів в годину.

Для дозування цементу застосовуються двоступеневий дозатор безперервної дії з барабанним живильником з регульованою швидкістю, синхронізованою зі швидкістю транспортера.

Розглянемо технологічну схему партерної установки безперервної дії. Установка складається з дозировочного і змішувального відділень, стрічкового конвеєра і складу.

 Схема партерної бетонозмішувальної установки безперервної дії:


1 -Витратні бункери наповнювачів; 2 вагові дозатори безперервної дії; 3-збірний конвеєр; 4 -наклонний конвеєр; 5,15 - двухрукавние тічки; 6 - бетонозмішувач; 7-видатковий бункер цементу; 8 - дозатор цементу; 9 - цементовод; 10 - фільтр; 11-видатковий бак води; 12 - насос-дозатор; 13 - копильник; 14 - автосамосвал; 16-автобетоносмеситель; 17-рукав для відводу води; 18- тарувальний дозатор

Дозувальне відділення включає видаткові бункери 1 піску і щебеню, під кожним з яких встановлений ваговій дозатор 2 безперервної дії. Витратні бункери інертних завантажують в залежності від місцевих умов різними способами: за допомогою стрічкових транспортерів, одноківшевим по1рузчіком або грейфером стрілового крана, Інертні отдозірованние матеріали подаються пошарово на горизонтальний збірний транспортер 3, причому спочатку слід подавати щебінь найбільшої фракції, а пісок-останнім. Цим запобігається намерзання піску на стрічку транспортера при негативних температурах, а також зменшується перетин призми матеріалу на стрічці.

З збірного транспортера наповнювачі перевантажуються на похилий стрічковий конвеєр 4, подає їх в дзухрукавную течку 5, що має перекидну заслінку, а потім потрапляють в двовальний лопатевої бетонозмішувач 6 безперервної дії.

Цемент з витратного бункера 7 через ваговий дозатор цементу безперервної дії 8 подається через течку 5 в бетонозмішувач. Видатковий бункер цементу являє собою зварену Цилиндроконические ємність, в яку цемент надходить по цементоводу 9 з автоцементовоза з пневматичної вивантаженням або з витратного складу, обладнаного пневматичною системою подачі. У верхній частині бункера встановлений фільтр 10 для очищення відпрацьованого повітря від цементу перед виходом його в атмосферу.

Бункер цементу оснащений покажчиками верхнього і нижнього рівнів і аеруючими пристроєм. Вода в бетонозмішувач надходить з резервуара 11 по трубах за допомогою насоса-дозатора 12. У бетоносмесителе компоненти бетонної суміші перемішуються, переміщаються лопатевими валами на виходi, і готова суміш надходить в бункер-накопичувач 13, звідки через щелепної затвор вивантажується в автосамосвал 14.

Установка може видавати не тільки готову бетонну суміш, а й завантажувати автобетонозмішувачі отдозірованние сухими компонентами і водою. Для цього перекидна заслінка двухрукавной тічки 5 встановлюється у відповідне положення, і суха суміш по нижній двухрукавной тічці 15 направляється в автобетоносмеситель 16, а отдозірованние порція води заливається в водяний бак автобетонозмішувача через кран 17.

Для тарировки дозаторів цементу і води встановлений тарувальний ваговій дозатор 18 циклічної дії.


Може бути також цікаво

Наші проекти