Автоматизація БЗВ

Автоматизація БЗВ

Використовувані в даний час бетонно-змішувальні вузли та розчинобетонні вузли потребують заміни морально-застарілого обладнання. Автоматизація БЗВ і РБУ здійснюється за допомогою установки нового або модернізації старого обладнання дозування, вагового і контрольно-вимірювальної апаратури, яка може бути проведена як на діючих, так і на знову споруджуваних підприємствах. Мета, яку ставить перед собою наше підприємство - це автоматизація РБУ шляхом організації автоматизованої системи управління приготуванням бетонної суміші (автоматизація БЗВ) або розчину. Управління комплексом технологічного обладнання (змішувачами і дозаторами) може відбуватися в автоматичному або ручному (напів автоматичному) режимі.

Тобто, при виборі автоматичного режиму дозування речовини для суміші, вивантаження бетону або розчину (автоматизація РБУ) у змішувач, розмішування, вивантаження готової суміші та контроль якості працюючого устаткування відбувається без впливу людського фактора, що значно зменшує варіанти помилок і похибки в роботі устаткування.

Автоматизація БЗВ або автоматизація РБУ для роботи в повноцінному автоматичному режимі забезпечується комплексом спеціалізованих програм автоматизованого робочого місця. Модульна структура програми, спочатку налаштованої на автоматизацію виробництва бетону і розчину, дозволяє використовувати її і на елеваторах, і на борошномельних заводах, і на інших підприємствах агропромислового комплексу або інших, в яких використовується вагодозуючого обладнання. Для адаптації програми під специфіку конкретного виробництва досить вибрати відповідний набір модулів.

Робота оператора при використанні АРМ автоматизація РБУ і БЗВ зводиться до мінімуму - подачі пускової команди, після якої починає процес виготовлення продукту. Простий і зручний інтерфейс програми дозволяє зробити установку параметрів і стежити за процесом виготовлення в режимі реального часу на моніторі. Параметри задаються диспетчерською службою, технологічний процес відбувається згідно закладеної циклограмме, яку оператор змінити не може, не маючи прав доступу до зміни параметрів технологічного процесу.

Автоматизація РБУ, також як і автоматизація БЗВ зводить до мінімуму втрати і похибки в такому технологічно ємному процесі, як створення сумішей, що складаються з варіантного кількості сипких або рідких компонентів. Диспетчер, задавши програму створення суміші, передає технологу право зміни вихідних параметрів процесу. Оператор, не маючи можливості змінити програму, може оперативно відстежувати всі етапи процесу, повідомляючи технологу про свідчення, що виводяться у вікні монітора, а технолог може впливати на ситуацію, встановлюючи або змінюючи вже існуючі параметри. Автоматизована система миттєво реагує на нові показники і, в разі необхідності, змінює хід технологічного процесу

Система управління, якої забезпечується автоматизація РБУ та автоматизація БЗВ, поставляється укомплектованої пультом управління оператора, який містить весь необхідний набір електронних пристроїв для роботи з дозаторами і електронним ваговим устаткуванням і не вимагає додаткової комплектації. В ручному або напівавтоматичному режимі управління технологічним процесом вхідні параметри вводяться прямо з пульта.

 

Може бути також цікаво

Наші проекти