Дозатори автоматичні в Україні, тенденції розвитку.

Дозатори автоматичні в Україні, тенденції розвитку.

При проектуванні вагових дозаторів автоматичних слід звернути увагу на ключові тенденції останнього часу.

Вагові дозатори автоматичні повинні володіти наступними властивостями:

 • Висока точність і продуктивність;
 • Зниження матеріаломісткості (зменшення ваги механічної частини дозаторів);
 • Підвищення швидкості роботи дозаторів;
 • Зниження похибки дозування;
 • Підтримка заданої рецептури при дозуванні кількох компонентів;
 • Забезпечення обліку кількості матеріалу, що пройшов через дозатор за звітний період;
 • Інтеграція в АСУ підприємства.

Сучасні дозатори автоматичні повинні враховувати індивідуальні особливості продукту - налипання, сипкість, крихкість, вибухонебезпечність та інше. Для кожного типу дозуюмого  продукту використовується різні види живильника, так борошно буде подаватися шнеком, а пельмені вібролотком. Звідси і основна класифікація дозаторів автоматичних - шнекові, гравітаційні, стрічкові, вібролоточні. Так само враховуються і умови зберігання та переміщення компонентів - дозатор шоколаду повинен бути оснащений тепловою сорочкою для підтримки температури таяння.

Сучасні технології дозволяють враховувати інше обладнання на виробничій лінії - продуктивність лінії і самого дозатора повинна бути однаковою. Габарити дозуючого обладнання можливо виконати індивідуально згідно з розмірами приміщення та іншого обладнання лінії .

Одне з найважливіших якостей сучасного дозатора це точне дозування. Висока точність вагового дозування дозволяє дотримуватися рецептури і як наслідок, отримувати більш високу якість продукції. Точне дозування досягається за рахунок високоякісних тензометричних датчиків і точних вимірювальних приладів.

Виробники вагових дозаторів все частіше переходять на екологічну упаковку і використовують для таких цілей фасувальні дозатори для фасування в паперові та пластикові пакети, скло, картонні коробки та іншу готову тару. Це дозволяє їм бути більш гнучкими при змінах на ринку.
Проте проблемою розвитку ринку автоматичних дозаторів в останні роки є важкий стан середнього та малого бізнесу - у зв'язку із загальною економічною ситуацією багато підприємств не можуть дозволити собі якісне обладнання. Зараз більшою мірою актульними є роботи з модернізації існуючих дозаторів автоматичних (підвищення продуктивності, зниження похибки) .

Перспективи розвитку дозаторів автоматичних:
Найближчим часом актуальнимим будуть дозатори автоматичні з наступними функціями:

 •     реалізація облікових функцій;
 •     інтеграція в мережу підприємства ( навіть у звітніть 1С);
 •     самодіагностика і тестування дозаторів ;
 •     автоадаптація до типу дозуємого матеріалу;
 •     легка синхронізація з різними фасувально- пакувальними системами.

Підібрати дозатори автоматичні, з огляду на тенденції розвитку ринку і Ваші потреби, допоможуть наші фахівці. Чекаємо ваших замовлень на дозатори автоматичні і сподіваємося на довгу та взаємовигідне співробітництво.


Може бути також цікаво

Наші проекти